Днями міський голова Сергій Моргунов проінспектував, як ведуться ремонтні роботи у дворі будинків по вул. В. Порика, 11, 13 та 15 та просп. Космонавтів, 26 та 28. На прибудинкових територіях відремонтують не тільки асфальтобетонне покриття, а й замінять попередньо інженерні мережі. Загалом цього року у місті оновлять 34 прибудинкові території, з них на 14 замінять зовнішні інженерні мережі, повідомляє Вінницька міська рада.

Мешканці цих п’яти будинків мають спільний двір. Тому вони вирішили долучитися до муніципальної програми співфінансування і облаштувати на прибудинковій території місця для парковки, встановити лавочки. Наразі у дворах по вул. В. Порика, 11, 13 та 15 та просп. Космонавтів, 26 та 28 замінюють мережі теплопостачання, водопроводу та каналізації. За сприятливих погодних умов роботи планують завершити на наступному тижні.

Мешканка будинку по вул. Порика, 13 Оксана Головницька каже, що живе тут з моменту заселення будинку. І це вперше так масштабно підійшли до ремонту прибудинкової території:

«Були дощі – то десь на тиждень хлопці призупинили роботи. А так за два дні вирили усі траншеї. Ми слідкуємо за тим, як ведуться роботи, аби все було якісно», – зазначила жінка.

Очільник міста Сергій Моргунов поспілкувався з мешканцями, поцікавився, чи контролюють вони якість проведення робіт та що планують облаштувати у дворі по програмі співфінансування. Він зазначив, що цього року у зв’язку із пандемією коронавірусу довелося скорити видатки на благоустрій. Довелось коригувати і план капремонтів дворів – роботи перенесуть на наступні роки. Наразі ремонтують прибудинкові території, які знаходяться в критичному стані.

«На цій території проводимо достатньо серйозну роботу. Окрім заміни мереж, ми проведемо комплексний благоустрій, заасфальтуємо відмостки біля кожного будинку. Загальна вартість робіт понад 12 млн грн. Це достатньо серйозна сума коштів, наприклад, за ці кошти можна утеплити один дитячий садочок. Ми маємо збалансовано і комплексно підходити до оновлення прибудинкових територій в таких старих будинках – «хрущовках». Дуже важливо, що мешканці деяких будинків долучилися до співфінансування і самі виявили бажання облаштувати свою прибудинкову територію. Це і є та взаємодія громади і органів місцевого самоврядування. Важливо, щоб люди знаходили між собою спільну мову, кожен, хто проживає на тій чи іншій території, має почувати себе комфортно», – міський голова Сергій Моргунов.

З початку року у Вінниці уже завершили заміну мереж на 5 прибудинкових територіях та заасфальтували 20 дворів. Очільник міста закликав вінничан долучатися до муніципальної програми співфінансування, щоб покращити умови проживання у багатоповерхівках та провести благоустрій у дворі.

Загалом на умовах співфінансування мешканці багатоквартирних будинків можуть відремонтувати покрівлю, інженерні мережі, стики зовнішніх панелей, ліфти, замінити вікна, утеплити фасад, встановити лавочки чи урни, облаштувати паркомісця на прибудинкових територіях. При цьому 70% оплачує міська рада, 30% – співвласники.

Попередня публікаціяУ Вінниці з’явиться ще 10 станцій велопрокату. Перелік адрес
Наступна публікаціяУ Вінниці патрульні знайшли у перехожого наркотики

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я