Home Новини «Вікно у підземелля»: у Вінниці дослідники знайшли черговий підземний тунель. Фото та відео

«Вікно у підземелля»: у Вінниці дослідники знайшли черговий підземний тунель. Фото та відео

0
«Вікно у підземелля»: у Вінниці дослідники знайшли черговий підземний тунель. Фото та відео

У Вінниці дослідники знайшли черговий чотириметровий підземний тунель. Про це йдеться у повідомленні спільноти «Тіні. Вінниця» у фейсбуці. Вчора дослідники підземель натрапили на черговий підземний тунель з вимурованою аркою довжина якого складає майже чотири метра вглиб. Про даний хід повідомили мешканці будинку, які знайшли його після відкриття замурованої арки у своєму підвальному приміщені.

Сам будинок був побудований ще у 1901 році, хто був першим власником поки, що сказати важко, але за словами теперішніх мешканців будинку починаючи з 30-х років 20 сторіччя тут проживала єврейська сім’я головного інженера агрегатного заводу.

Саме з тих часів у підвальному приміщенні зберігся підземний вихід з будинку в основну магістраль підземель, яка йде з Костелу Святої Діви Марії Ангельської. На перший огляд візуально арка та хід в дуже гарному та збереженому стані. Його довжина складає 3,90 метра, 1 метр ширину та 1,80 метра у висоту, що є типовим розміром міських підземель з якими стикаються дослідники, окрім довжини. Тунель частково обкладений цегляною перегородкою за якою помітна глуха цегляна пробка, де ймовірно проходить підземна магістраль про яку неодноразово наголошують жителі району Єрусалимки.

Однією із проблем тунелю є його часткове підмиття ґрунтовими водами з поверхні землі. Окрім цього для повного дослідження необхідно буде провести розчищення тунелю від будівельного сміття та цеглин.

Мешканці квартири розповіли дослідникам. що після того як вони придбали дане житло як у підвальному приміщенні так і в підземеллі вони знаходили багато різноманітних речей вжитку, а також і артефакти різної епохи. Серед них були старовинні грамофони, підсвічники, музичні інструменти та багато іншого. Дослідження даного підземелля будуть проводити й надалі тому очікуйте свіжих новин.