У Вінниці нова школа на Поділлі розпочне свою роботу з вересня місяця. Фоторепортаж

У Вінниці нова школа на Поділлі розпочне свою роботу з вересня місяця. Про це повідомляє Вінницька міська рада.

Міський голова Сергій Моргунов показав Міністру розвитку громад та територій України Олексію Чернишову, як у Вінниці добудовують стратегічні об’єкти для громади. П’ятого травня очільник профільного для місцевого самоврядування міністерства в рамках робочого візиту відвідав Вінницьку область. Він подивився,  як реалізуються проєкти, що фінансуються громадами у співфінансуванні з державою.

Один із них – будівництво школи в мікрорайоні Поділля у Вінниці. Будівництво школи розпочалось в грудні 2015 року. Наразі об’єкт готовий на 80%.  Школа розрахована на 1200 учнів, має три поверхи.  На кожному із них є відокремлена зона для дітей з 1-го по 3-й клас. Для молодших класів облаштували рекреаційну зону, санвузли, сходову клітину та окремий вхід в школу.На першому поверсі запроектована їдальня на 250 посадочних місць.

Також тут розміщені два спортивних зали, ще один  – на другому поверсі. У кожному передбачені роздягальні з душовими. На другому поверсі розміститься бібліотека, читальний зал на 30 учнів, книгосховище, актовий зал на 356 місць. Також на цьому поверсі розташуються вчительська та кабінет директора. На третьому поверсі розташуються учнівські класи. Заклад будується з дотриманням усіх вимог для організації інклюзивної освіти – є ліфт, пандуси, санвузли для дітей з особливими освітніми потребами.

«Цей проект є результатом спільної роботи центральних органів влади, регіональної і місцевої. Ні для кого не секрет, що саме завдяки реформі децентралізації, програмі Державного фонду регіонального розвитку – ми змогли в принципі подумати про те, що такі проекти можна реалізовувати. Враховуючи те, що Уряд Володимира Гройсмана досить серйозно до цього відносився, ми на паритетних умовах, фактично 50/50, реалізовували будівництво. Я маю надію, поспілкувавшись уже з Олексієм Михайловичем Чернишовим, що ми точно завершимо будівництво школи», – каже міський голова Сергій Моргунов.  

Загальна вартість будівництва школи – 169,7 млн. Уже профінансовано 110,6 млн. З початку цього року роботи поки проводяться коштом міського бюджету – вже    профінансовано 7,7 млн грн, до початку навчального року з бюджету громади на це передбачено ще 14,5 млн. Також очікується фінансування на завершення будівництва з Державного фонду регіонального розвитку в розмірі 44,6 млн грн. 

Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов запевнив, що держава підтримує місцеву владу у добудові таких важливих об’єктів.  

«Ми відвідали чудовий об’єкт – це майбутня школа для молодого району, і я впевнений, що вона буде збудована у строки. Вона досить технологічно побудована. Сьогодні перебуваю з робочою поїздкою по Вінницькій області. Те, що ми сьогодні побачили, потрібно добудовувати, дофінансовувати врешті-решт, і в цьому році разом відкрити. Сьогодні дуже важлива робота спільна робота. Громадянам все одно, вони бачать, коли об’єкти побудовані, мають гідну заробітну плату, функціонує транспорт, розвивається інфраструктура.  Я бачу, що у Вінниці є відповідна кооперація між головою обласної адміністрації та міським головою, і це добре», – відзначив Олексій Чернишов.  

А голова Вінницької ОДА повідомив, що загалом на Вінниччині в цьому році буде завершено будівництво п’яти шкіл.

«На території області в цьому році плануємо реалізувати програму Президента з будівництва 5 шкіл, 5 дитячих садочків та 5 спортивних об’єктів. Дійсно в цьому році, з огляду на короновірусну інфекцію, ми маємо певні серйозні виклики перед центральними бюджетами, тому, коли переглядався розмір Державного фонду регіонального розвитку, ми залишили повністю всю програму і зараз фокусуємося на тому, щоб виконати це, щоб ми позакінчували ті проекти, які не були реалізовані у попередні роки. Будівництво школи у Вінниці – надзвичайно важливий проект. В ньому використані сучасні освітні технології. Тут є окремі приміщення і окремий функціонал для початкової школи і окремий блок для тих, хто навчається до 9 класу. Забезпечено сучасні вимогі по доступності та енергоефективності. Я переконаний, що цей проект буде  гарним зразком в реалізації спільного підходу місцевої влади, регіональної влади для задоволення соціальних потреб населення», – розповів Владислав Скальський. 

Попередня публікаціяУ Вінниці стартував Мистецький онлайн конкурс «Європейське сузір’я»
Наступна публікаціяУ Вінниці Міністру розвитку громад Олексію Чернишову сподобалась вулиця Замостянська після реконструкції. Фоторепортаж

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я