На Вінниччині голова бюджетної комісії заявив: “За будь-яких обставин медики отримають обіцяні зарплати”

У Вінницькій області влада оперативно прокоментувала ситуацію що призвела до мітингу лікарів Центральної районної лікарні. Реагуючи на страйки лікарів, які проходять сьогодні, 4 травня, на Вінниччині, голова постійної комісії  питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадій Мазур заявив, що незважаючи на будь-які рішення центральної влади, усі медики, які задіяні у боротьбі з коронавірусною хворобою COVID, отримають обіцяні доплати, ідеться в публікації на офіційному сайті Вінницької обласної ради.

“В березні, відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України № 768, ми розподілили та направили кошти у Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Вінницької обласної Ради і у Вінницьку обласну клінічну дитячу інфекційну лікарню, – роз’яснює Геннадій Мазур. – Окрім цього, дали кошти на районні лікарні. Однак наказ Міністерства охорони здоров’я № 768 передбачав виплату тільки за березень. Мене дивує сьогодні позиція Кабінету Міністрів та Міністра охорони здоров’я України, які з екранів телевізорів озвучують, що виплата заробітної плати має бути в розмірі трьохмісячної заробітної плати. В наказі МОЗ передбачена доплата в розмірі трьох посадових окладів (тарифних ставок), і то за березень. Тим більше, що змін у цей наказ не має”

За словами голови бюджетної комісії, 23 березня був прийнятий проєкт постанови КМУ № 246, де зазначено які категорії медпрацівників мають отримати доплати. Ця постанова станом на сьогодні не набрала законної сили, тобто сьогодні Уряд, Міністерство охорони здоров’я перекидає на органи державної влади та місцевого самоврядування виплату всіх доплат медичним працівникам.

“Але фактично ми не можемо цього зробити, тому що Державна казначейська служба не пропустить ці платежі і жоден бухгалтер не проведе такі виплати, адже це буде не цільове використання бюджетних коштів. Це неправильно, це нечесно по відношенню до медиків. Ми повинні дати людям матеріальне стимулювання, тому, якщо не будуть внесені зміни до наказу МОЗ №768, а Постанова Кабінету Міністрів №246 не набере чинності найближчим часом, ми повинні відрегулювати ситуацію преміями за відпрацьований час. Я, як голова бюджетної комісії разом з членами комісії зараз даємо доручення Департаменту охорони здоров’я ОДА, аби все таки відрегулювати цю ситуації”, – каже Геннадій Мазур.

Як пояснює Геннадій Мазур, минулого тижня відбулося засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм, зробили розподіл коштів і дали Вінницькій ОТГ 1 млн грн і 943 тис. грн – субвенції на Вінницький район для Вінницької районної центральної клінічної лікарні. Зі сторони обласного бюджету також підтримали і передали кошти на місцевий бюджет.

“Тому ще раз наголошую за будь-яких обставин медики тримають обіцяні зарплати”, – наголошує він.

Попередня публікаціяНа Вінниччині ліквідували загоряння приватного житлового будинку. Фото
Наступна публікаціяВінничан запрошують презентувати свої артпродукти у «Online Show Case»

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я