У Вінниці поблизу лікарні встановили інноваційну установку з «дезінфікуючим туманом» у рамках ініціативи «СтопВірус». ФОТО

У Вінниці поблизу лікарні встановили інноваційну установку з «дезінфікуючим туманом» у рамках ініціативи «СтопВірус». Про це повідомляє Вінницька міська рада.

 Це автономний модуль, в якому застосовується дві технології дезінфекцій – стандартна та ультразвукова. Знезараження відбувається, коли людина проходить через цей тунель. Подібні методи отримали поширення у країнах Європи та Китаї. Як працює установка, подивився міський голова Сергій Моргунов.

Подібні конструкції уже застосовують в різних країнах світу. Проте вінницькі підприємці вирішили її вдосконалити. Ця установка-дезінфектор витрачає в чотири рази менше деззасобу у порівнянні зі стандартними моделями, тут застосовується сучасна технологія «холодний туман». Варто відзначити, що усе обладнання розміщено в єдиному антивандальному модулі, і його можна встановлювати у громадських місцях.

«Ми розробили цей дезінфектор і передали фонду «СтопВірус», який заснував Володимир Гройсман, щоб передали туди, де це найбільш необхідно. Це сучасний санітайзер, який використовується в інших країнах Європи. Ми бачили відео, як подібні апарати також працюють у Туреччині та Китаї. Це такий же дезінфектор, тільки ми його осучаснили, зробили його прохідним і вмонтували у нього дві системи дезінфекції. Він має протяжність три метри. Також він значно економить дезінфікуючі засоби, завдяки вмонтованим форсункам низького тиску. Унікальність цієї системи в тому, що вона поєднує дві системи в собі – це холодний пар та ультразвукова дезінфекція», – розповів підприємець і депутат міської ради Володимир Онофрійчук.

Одним із перших протестував конструкцію директор центру сімейної медицини №3 Сергій Бельц. Він і розповів, як правильно проходити санобробку.

«Це для дезінфекції лікарів, які тут працюють, та людей, які заходять у медичні заклади. Як користуватися – потрібно зайти, закрити очі, щоб не потрапляв розчин на слизові, пройти по кабінці і вийти. Це абсолютно безпечно, єдине, що є люди, які схильні до алергії, з бронхіальною астмою, таким людям потрібно це обережно робити. Дуже хороший подарунок від фонду «СтопВірус» в час пандемії. Ми задоволені, що ця конструкція знаходиться на спільній території нашого центру ті лікарні №1», – сказав Сергій Бельц.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов зазначив, що з початку карантину місцевий бізнес активно долучився до ініціативи «СтопВірус». Хтось підтримував коштами, хтось привозив засоби захисту для медичних працівників, хтось допомагав формувати продуктові набори для вразливих категорій населення.

«Важливо, що саме фонд «СтопВірус» працює не тільки в рамках нашого міста, а й допомагає усій Вінницькій області. Якщо говорити безпосередньо про цю конструкцію, це ще один додатковий засіб дезінфекції людей в лікарнях, в подальшому, можливо, й в громадських місцях. Мені приємно говорити, що вінницькі підприємці, і саме депутат міськради Володимир Онофрійчук, – проявили ініціативу і створили таку конструкцію. Сьогодні цей санітайзер протестують представники ЦПМСД №3, подивимося, наскільки установка є дійсно ефективною. Далі будемо займатися питаннями сертифікації і розглядати можливості поставки всім лікарням. Хочу зазначити, що такого плану конструкцій є чимало. Ця економить дезінфікуючі засоби. Конкуренцію виграє та, яка найбільш ефективніша», – зазначив міський голова Сергій Моргунов.

Такі установки можна розміщувати на входах до лікарень, адміністративних будівель, ТРЦ та у місцях скупчення людей.

Попередня публікаціяУ Вінниці завершили ремонт фасаду синагоги на вулиці Соборній. ФОТО
Наступна публікаціяНа Вінниччині у Шпикові вже першого червня дороблять дитячий садочок. Відео

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я