Home Відео У Вінниці шестеро одужавших від коронавірусу, а медики сьогодні отримають доплату за березень

У Вінниці шестеро одужавших від коронавірусу, а медики сьогодні отримають доплату за березень

0
У Вінниці шестеро одужавших від коронавірусу, а медики сьогодні отримають доплату за березень

Сьогодні мер Вінниці Сергій Моргунов провів черговий онлайн брифінг, на ньому він відповів на питання журналістів та розповів оперативну інформацію про протидію коронавірусній загрозі у місті.

Отже, станом на десяту ранку, 10 квітня у Вінниці зареєстровано 67 лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19, з них 31 випадок медики. Серед зареєстрованих випадків 29 це люди що не були за межами країни. Вік інфікованих від 10 місяців до 73 років, повідомляє міській очільник.

«Хочу разом з тим повідомити, що з тих 67 людей шестеро одужали, вони отримали негативні результати по двох дослідженнях ПЛР. І хочу повідомити радісну новину у нас одужала найстарша пацієнтка 73 років, в неї була складна патологія це гострий інфаркт і двобічна пневмонія», – сказав Сергій Моргунов.

За повідомленням міського очільника, на лікуванні в першій міській лікарні знаходяться на лікуванні 21 пацієнт з коронавірусом. У дитячій інфекційній лікарні лікують трирічного пацієнта, його стан в нормі. Амбулаторно лікуються від вірусу 42 вінничанина. Мер зауважив, що 63% хворих знаходяться на лікуванні вдома, у них легка чи зовсім безсимптомна форма захворювання, виявити цих хворих вдалось завдяки вчасному тестуванню.

З підозрою на COVID-19 у Вінниці, заходяться в медичних закладах 14 осіб, у них відібрали зразки та проводять дослідження. Результати дослідження будуть готові до вечора, повідомляє мер. А під контролем сімейних лікарів зараз перебуває 561 людина, з яких 212 це громадяни що прибули з країн де є спалахи коронавірусу, решта 307 це члени сімей та контактні особи. Вже зняли з обліку після проходження двох тижневої ізоляції 367 людей.

«В п’яти центрах медико санітарної допомоги створено одинадцять мобільних бригад. Ці бригади з 3 квітня здійснили 128 виїздів і відібрали 155 зразків для ПЛР тестів», – каже мер.

Що до муніципальної надбавки до зарплатні медикам з інфекційного відділення, швидкої допомоги, реанімаційних та приймальних відділень міських лікарень, то їх вже нарахували за березень 476 працівникам,  на суму  один мільйон чотириста дві тисячі гривень.  Праівники інфекційного відділення першої лікарні надбавки отримали минулого тижня, а решта отримають сьогодні до кінця дня.

На питання журналістів, про вартість лікування коронавірусу у Вінниці і чи забезпечені необхідними ліками пацієнти, мер повідомив, що 90% ліків є і вони надаються безкоштовно як у стаціонарі так і людям що лікуються вдома. А працівники соціальної служби доставляють їжу та інші необхідні речі домашнього вжитку. Щоб повідомити про необхідність отримання допомоги потрібно звернутись на гарячу лінію відповідних служб.

Також мер повідомив, що будуть скорочені капітальні видатки, відмінять ремонти інфраструктури (вулиць, шкіл, садочків) але не всі. З цього приводу він також висловив сподівання що Вінниця зможе швидко оправитись від економічного потрясіння.

Іще мер розповів, про збитки які несе транспортна компанія і порадив лишатись удома і берегти здоров’я щоб усе скоріше закінчилось.

Докладніше дивіться відео: