Виставку “Художник і час” Івана Горобчука можна буде побачити до 25 березня

Персональну виставку живопису «Художник і час» Івана Горобчука, заслуженого майстра народної творчості України, члена Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва відучора можна відвідати у Вінницькому обласному художньому музеї.

Експозиція налічує понад 30 живописних творів різних жанрів, тем і  мистецьких прийомів. На відкритті виставки був присутній  автор картин Іван Горобчук, співробітники музею, колеги-художники, журналісти, численні поціновувачі сучасного українського живопису.

Вітаючи художника-земляка із відкриттям чергової персональної виставки, директорка Вінницького обласного центру народної творчості Тетяна Цвігун підкреслила, що  Іван Горобчук  належить до тих митців, які створюють неповторний світ власних образів, від казково-поетичного змалювання українського села до мистецького прочитання стародавніх зразків іконопису, майстерно  висловлюючи ті почуття, що живуть в народі, в його фольклорі та думах.

Почесну грамоту управління культури Вінницької ОДА з нагоди відкриття виставки «Художник і час» Івану Горобчуку вручив директор Вінницького обласного художнього Руслан Паламаровський.

Фахівці музею зауважують: пластично-образне рішення живописних композицій  Івана Горобчука пов’язане  з давніми традиціями  українського народного малярства.  Багатофігурні картини митець  трактує сміливо, щиро, безпосередньо, втілюючи в них власне розуміння краси навколишнього світу, історичної давнини,  мотивів народної творчості, з чого черпає теми своїх творів. Митець тонко відчуває колір.  Живопис художника вражає палітрою свіжих, дзвінких і злагоджених фарб, дивує різноманітністю сюжетів, влучною характеристикою персонажів, дотепним гумором, душевною теплотою. Тож виставка «Художник  і час» Івана Горобчука, безперечно, стане знаковою подією у мистецькому житті Вінниччини.

Виставка експонуватиметься до 25 березня.

 Довідково:

Художник Іван Горобчук народився на Вінниччині в селі Мончин Погребищенського району. Активну творчу діяльність  розпочав  у 1987 році, а вже наприкінці 1990-х  він яскраво  проявив себе в напрямку народного малярства.  Наполегливо працюючи на ниві образотворчого мистецтва, Іван Горобчук  має у  своєму творчому доробку понад 2000 творів, які презентувались на персональних, колективних, всеукраїнських та міжнародних виставках, а окремі роботи зберігаються в музеях і приватних колекціях України та за кордоном, повідомляє сайт Вінницької обласної Ради.

Більше читайте тут: http://vn.presspoint.in.ua/2020/03/12/73661

Попередня публікаціяНа Вінниччині врятували собаку, який впав у каналізаційний колодязь
Наступна публікаціяУ Вінниці пропонують збудувати сучасний футбольний майданчик на Свердловському масиві