На Вінниччині реалізують проєкт Євросоюзу зі створення сучасного Центру професійної досконалості

На Вінниччині реалізують проєкт Євросоюзу зі створення сучасного Центру професійної досконалості. Про це повідомляє прес-служба Вінницької ОДА. Щодо новацій, пов’язаних із реформуванням освітньої галузі в Україні, з представниками ЗМІ спілкувався заступник голови ОДА Ігор Івасюк. Керівник розповів, що окрім коштів освітньої субвенції, яка у 2020 році становить 3,3 млрд грн, суттєво залучаються кошти міжнародних проєктів із підтримки професійно-технічної освіти.

Ігор Івасюк зауважив, що професійно-технічними закладами Вінниччини проведено значну роботу задля участі у всеукраїнському конкурсі зі створення центрів професійної досконалості:
«У даному конкурсі брали участь професійно-навчальні заклади з усієї України. Загалом було відібрано 7 проєктів, 1 з яких з Вінницької області. В грудні 2019 року відбулась зустріч, де захищався наш проєкт.
Дана ініціатива фінансується Євросоюзом, його вартість становить 58 млн євро, але найбільше він фінансується Німеччиною. Центр професійної досконалості буде реалізований на базі 41 ПТУ в м. Тульчин.
Даний навчальний заклад стане реципієнтом даного проєкту, фінансування якого становитиме до 5,5 млн євро. В результаті буде створено сучасний професійно-технічний навчальний заклад», – зазначив Ігор Івасюк.

Загалом державна програма зі створення навчально-практичних центрів в Україні продовжується. В попередні роки виділялось 50 млн грн щорічно для створення подібних центрів зі спеціальностей, які мають загальнодержавне значення. Цьогоріч фінансування зросло до 259 млн грн, тож і Вінниччина отримає збільшений обсяг фінансування. Наразі в області діє 15 навчально-практичних центрів, 2 з яких відкрито у 2019 році.

 

Попередня публікаціяУ Вінниці медичний університет планує побудувати новий стадіон. Проект
Наступна публікаціяПро зміни у формі податкової декларації про майновий стан і доходи, попереджають вінницькі податківці