Крижопільчани проти утворення двох громад – хочуть одну

До голови обласної Ради звернулась група активістів  Крижопільського району. Вони занепокоєні створенням двох об’єднаних громад на території району ­– Крижопільської та Городківської ОТГ. Зокрема, голова ініціативної групи зі створення однієї об’єднаної територіальної громади на території Крижопільського району Світлана Тищук просить голову обласної Ради у зверненні: «В міру Ваших повноважень долучіться до вирішення цього питання».

Також до обласної Ради надійшло звернення від депутата обласної Ради Володимира Василишена. Він написав, що «14 січня 2020 року відбулось спільне засідання громадської ради при Крижопільській районній державній адміністрації та робочої групи зі сприяння впровадження реформ місцевого самоврядування у Крижопільському районі. У засіданні взяли також участь очільники територіальних громад району, депутати місцевих рад, керівники громадських організацій, представники засобів масової інформації, громадськості. Більшість учасників засідання висловила позицію щодо формування на території Крижопільського району однієї Крижопільської об’єднаної територіальної громади з центром в селищі Крижопіль».

Подібне звернення до центральних, обласних органів влади та народних депутатів України було також схвалено на сесії Крижопільської районної ради 17 грудня 2019 року. Депутати райради вимагають підтримати рішення більшості територіальних громад району про створення однієї Крижопільської селищної об’єднаної громади на його території.

«У процесі об’єднання громад повинна бути створена модель об’єднання, спроможна до розвитку, – йдеться у зверненні. – Також новостворена громада повинна економічно та фінансово забезпечити надання послуг, а рівень надання їх не повинен бути нижчим, ніж до об’єднання. У селищі Крижопіль вже створено всі структури та мережу закладів, що забезпечують оптимальні показники надання цих послуг… Створення структур, що фінансуються з державного бюджету і надають адміністративні послуги в с.Городківці є неможливим і економічно невигідним…», – ідеться в зверненні.

Анатолій Олійник прокоментував:

"Після робочої наради, яка відбулася у Мінрегіоні 16 січня щодо формування перспективного плану територій громад Вінницької області, підтверджується та інформація, що у Крижопільському районі буде створено Крижопільську і Городківську ОТГ. Однак, більшість крижопільчан висловлюються проти такого рішення, адже підтримують формування лише однієї ОТГ в рамках однієї територіальної одиниці – Крижопільського району. Діючи в рамках законодавства України та повноважень представницького органу, підтримуємо законні вимоги тих, хто стурбований ситуацією, і відповідно відреагуємо й вимагатимемо об’єктивного вирішення ситуації", – каже голова обласної адміністрації.

Нагадаємо, проєкт базового рівня системи адміністративно-територіального устрою Вінницької області передбачає створення на території області 61-єї спроможної об’єднаної територіальної громади. Цей проєкт вже оприлюднений.

Адміністративно-територіальна реформа в Україні виходить на фінальний етап. 2020 року заплановано провести остаточне та повсюдне формування громад у межах кожної з областей. Уряд зобов’язав облдержадміністрації підготувати проєкти Перспективних планів формування територій громад відповідно до Методики і надати їх для затвердження, ідеться в публікації на сайті Вінницької обласної адміністрації.

Попередня публікаціяНа Вінниччині водій зіткнувся з деревом, а пасажир загинув. Фото
Наступна публікаціяУ Вінниці продовжуються роботи по добудові та оснащенню нового корпусу Вінницької міської клінічної лікарні