У Вінниці просять встановити статую вінницького полковника Івана Богуна на вірному коні на місці переможної битви. Петиція

У Вінниці просять встановити статую вінницького полковника Івана Богуна на вірному коні на місці переможної битви. З даною петицією до міської ради звернувся вінничанин Іван Соляр.

"Ми бажаємо проявити повагу та подяку вінницькому полковнику Івану Богуну, шляхом встановлення його статуї на місці переможної битви в місті Вінниця в березні 1651 року, де козацькі загони перемогли значно більше загарбницьке польсько-шляхетське військо.
У м. Вінниця вже стоїть п’єдестал в честь переможної битви, однак, ми переконані, що постать відданого сина України Івана Богуна варта повноцінного пам’ятника, який повністю висвітлить бойовий та патріотичний дух героя України та надихне сьогоднішні та наступні покоління українців на любов до своєї батьківщини та її захист.
Впродовж сотні років постать Івана Богуна була піддана забуттю через чітке відстоювання ним проукраїнської політики, що не подобалося ні польським, ні російським шовіністам. Він чи не єдиний, хто не шукав союзників у боротьбі зі зовнішнім ворогом, а опирався виключно на силу українців.

Ми переконані, що встановлення повноцінного пам’ятника вінницькому полковнику Івану Богуну зробить наше місто культурнішим, патріотичнішим, ще більш туристично привабливим та приверне інтерес містян та гостей міста до визначної постаті та нашого земляка Івана Богуна." – йдеться у петиції, яку можна підписати за цим посиланням.

Попередня публікаціяУ Вінницькому районі під час сварки чоловік наніс проникаюче ножове поранення грудної клітини своєму товаришу
Наступна публікаціяВійськова частина 3008 Національної гвардії України отримати дозвіл на використання малого герба Вінниці на своїх шевронах