Під впливом високих температур виникають теплові та сонячні удари, які можуть негативно впливати на організм. Такі стани спричиняються перегрівом тіла та прямим впливом сонячного випромінювання. Фактори, що сприяють перегріванню організму, включають високу вологість, тісний одяг, інтенсивну фізичну активність та дегідратацію.

Сонячний удар – це стан, що виникає внаслідок тривалого та інтенсивного впливу прямого сонячного випромінювання на голову. Цей стан зазвичай виникає влітку через непокриту голову під променями ультрафіолетового випромінювання. Сонячний удар може викликати порушення роботи центральної нервової системи та кровообігу в мозку через розширення кровоносних судин та погіршення мозкового кровообігу.

У той час, як тепловий удар відрізняється загальним перегрівом організму, основною причиною якого є тривалий вплив високих температур. Це порушення регуляції терморегуляції, коли механізми охолодження організму не впораються з віддачею тепла, і це призводить до підвищення температури тіла.

Тепловий удар може виникнути як в закритих приміщеннях, так і під час фізичних навантажень на вулиці під пекучим сонцем. Існує також підвищений ризик перегріву для осіб з ожирінням, алкогольним сп’янінням, серцево-судинними захворюваннями та цукровим діабетом.

Симптоми сонячного та теплового удару можуть включати слабкість, головний біль, запаморочення, втрату апетиту, підвищення температури тіла. Симптоми можуть бути різкими залежно від тривалості впливу високих температур та стану здоров’я людини.

Симптоми сонячного та теплового удару
Симптоми сонячного удару Симптоми теплового удару
Шум у вухах Зниження артеріального тиску
Пришвидшене дихання та серцебиття Швидке та поверхневе дихання
Почервоніння шкіри обличчя Блідість шкіри
Поява «мушок» перед очима Сплутаність свідомості
Непритомність Судоми

 

Симптоми сонячного удару у дітей включають адинамію, сонливість, плаксивість, відмову від їжі та зниження артеріального тиску. Також у дітей часто можуть виникати нудота, блювання та пронос під час сонячного удару.

Як діяти під час сонячного та теплового удару?

При сонячному ударі важливо нормалізувати функцію серцево-судинної та дихальної систем. Перша допомога включає наступні кроки:

  • Перемістити постраждалу особу в тінь і покласти її на рівну поверхню.
  • Розстебнути комір сорочки або розв’язати краватку, розслабити ремінь для полегшення дихання.
  • Дати постраждалому прохолодної води.

Для зниження температури під час сонячного удару, можна прикласти холодний компрес до лоба або обприскати постраждалого водою. Після перегрівання організму важливо записатися на прийом до терапевта, щоб запобігти можливим ускладненням.

Що робити при тепловому ударі?

При тепловому ударі рекомендується помістити людину в прохолодне приміщення та покласти її на спину, злегка піднявши голову. Також можна використовувати пакети з льодом, вологі рушники або провести прохолодний душ, щоб охолодити тіло. Для відновлення водно-сольового балансу, слід дати постраждалій особі пити прохолодну, слабосолону воду.

Відновлення після сонячного удару

Після сонячного удару важливо відновлюватися протягом 2-3 днів. Рекомендується дотримувати постільний режим, уникаючи перебування на сонці, обмежити фізичні навантаження та стресові ситуації. Також важливо дотримувати водний баланс та забезпечити достатнє споживання рідини.

 

Попередня публікаціяБезкоштовне протезування учасників бойових дій на Вінниччині. Куди звертатись
Наступна публікаціяНайменших мешканців Вінниці запрошують до різноманітних гуртків у Вінницькому міському палаці дітей та юнацтва

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я