В соцмережах обурюються бездіяльністю вінницьких нардепів при голосуванні за землю

Інфографіка сайт Вінбазар

Як відомо, за останнімим соцопитуваннями, більше ніж 72% українців категорично проти відкриття ринку землі. Сподіватись на схвалення дій Верховної Ради у аграрній Вінниччині, де співвідношення сільського населення до міського переважає – марна справа.

В перший же день після скандального голосування за відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення – соцмережі вибухнули гнівними постами та коментарями.

У вінницькому сегменті фейсбуку найбільше дісталось на горіхи 8 нардепам-мажоритарщикам, які мали б представляти інтереси своїх виборців у Верховній Раді, натомість 1 нардеп проголосував “за” відкриття ринку землі, а решта семеро взагалі “умили руки” і не прийшли на засідання.

Якими тільки епітетами не наділяють народних обранців вінничани: від “зрадників”, до “дезертирів”. З аргументацією вінничан часом важко не погодитись. 

Так, користувачі соцмереж стверджують, що якби військові, воїни АТО, які ризикуючи власним життям, зі зброєю в руках захищають кожен клаптик української землі – залишили поле бою, їх би вважали дезертирами і зрадниками країни та віддали б під трибунал. А якщо так вчинили семеро з восьми депутатів від Вінниччини – цьому повинні дати оцінку якщо не правоохоронні органи, то суспільство і виборці.


В масках і рукавичках, серед ночі, як грабіжники, наші нардепи зняли мораторій з продажу землі“, – пише спільнота “Ми Вінничани” в соціальній мережі.


Закон прийняли (чого лукавити) в обмін на кредити МВФ. Стимулюватиме це українські аграрні підприємтва? Ну дай Бог.

Але найпевніше це призведе до концентрації сільськогосподарської землі в руках кількох латифундистів, прізвища яких ви чудово знаєте.

За таким сценарієм, 10-15 українців контролюватиме більшу частину українських сільськогосподарських земель.

До сьогоднішнього дня мораторій служив страховкою від «розбазарювання» земель на користь якоїсь окремої групи, бо щоб там не говорили, а в Україні відсутнє комплексне законодавство й підхід до питань землі.

Зняли мораторій — землю скуплять ті, у кого є гроші, а українець лишається без землі.

Закон прийняли. Але так і незрозуміло:

  • Де взяти гроші?
  • Чи будуть однаковими для всіх конкурентні умови?
  • Як захистити свої права власності, щоб не «рейдернули».
  • Чи буде державний земельний банк для продажу власниками паїв своїх наділів?
  • Яким буде розмір податку про перепродажу землі, щоб уникнути спекуляцій?
  • Як відстежувати походження капіталу на придбання землі?
  • Хтось дасть відповіді на ці питання нашим фермерам? Кому мають дякувати за цю ганьбу вінничани?

А в першу чергу тим, за кого ми голосували. А ще виборцям Зеленського, виборцям Вакарчука та Порошенка, фракції яких і проштовхнули цей закон в Раді.

Окремо потрібно відзначити наших вінницьких народних депутатів.

За продаж землі – проголосувала Ірина Борзова, семеро інших: Пашковський, Драбовський, Юрчишин, Білозір, Кучер, Вацак, Мейдич – просто втікли з засідання Ради.

А могли б проголосувати проти, – переконані учасники спільноти.

Інфографіка – сайт Вінбазар.

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я