Home Новини Активізується робота з впорядкування вивісок, демонтуватимуть на 12 вулицях

Активізується робота з впорядкування вивісок, демонтуватимуть на 12 вулицях

0

У 2020 році у Вінницькій міській ОТГ активізується робота по впорядкуванню вивісок на будівлях. У Вінниці робота по впорядкуванню вивісок поширюється на нові території. У 2020 році заплановано привести у відповідність до єдиних стандартів вивіски на 12 вулицях. Мова йде про впровадження типів вивісок, що відповідають архітектурі будівлі. Відповідне рішення депутати міської ради схвалили на останній сесії 2019 року, повідомляє Вінницька міська Рада.

Формування якісного та комфортного міського простору є одним з пріоритетів Стратегії розвитку Вінниці до 2020 року та візією нового документу – Концепції інтегрованого розвитку Вінниці до 2030 року. Тому щороку структурні підрозділи міської ради включають в свої план роботи ряд заходів, які сприяють досягненню поставлених цілей. Серед них і робота з стандартизації типів конструкцій вивісок на фасадах міських будівель.

Результати цієї роботи вже можна побачити на Соборній, Замостянській та першій черзі вул. Пирогова. В цьому році цей напрямок охоплює усю територію міста.

В рамках роботи над регуляторним актом, що був розглянутий Державною регуляторною службою України, Вінницькою міською радою було прийнято відповідне рішення «Про упорядкування зовнішнього вигляду будівель, вулиць і території, збереження історико-архітектурного середовища та створення сучасного інформаційного простору на території Вінницької міської об’єднаної територіальної громади», в якому передбачено Правила розміщення вивісок на території громади.

Також виконано зонування території Вінницької ОТГ із визначенням 5 зон міста, в кожній з яких передбачені параметри та типи конструкцій для розміщення вивісок закладів. Правила встановлені відповідно до цінності територій, їх завантаженості та впливу на сенсорне сприйняття середовища людиною.

«Реклама на вулицях міста нашаровувалась десятками років і, як правило, збільшувалась в своїх розмірах, за принципом снігової кулі. Ми модеруємо зовнішній вигляд міста, намагаючись через принципи формування комфортного середовища привести дизайн розрізнених елементів у єдину композицію. І усе це відбувається у співпраці з підприємцями. Ми регулярно запрошуємо групи підприємців для консультацій. Тому що місто і його розвиток – це наша спільна відповідальність. Постійно проводяться зустрічі із власниками об’єктів, де потрібно змінити вигляд вивісок, та надаються роз’яснення вимог розміщення вивісок, застосовуваних матеріалів. Порядок їх розміщення прописаний в Правилах розміщення вивісок на території Вінницької міської об’єднаної територіальної громади, з якими можуть познайомитись вінничани на офіційному сайті Вінницької міської ради», – зазначив головний архітектор міста Євген Совінський.

Вивіски, не приведені у відповідність до встановлених вимог і умов щодо їх розміщення у визначені строки, підлягають демонтажу в порядку, визначеному затвердженими Правилами.
Рішення міської ради «Про упорядкування зовнішнього вигляду будівель, вулиць і території, збереження історико-архітектурного середовища та створення сучасного інформаційного простору на території Вінницької міської об’єднаної територіальної громади» та усі додатки – за посиланням: https://www.vmr.gov.ua/…/2019/%E2%84%962120%2027-12-2019.pdf