Home Новини Нетверезі водії у 2020 році будуть нести кримінальну відповідальність

Нетверезі водії у 2020 році будуть нести кримінальну відповідальність

0

З 1 січня, 2020 року, набрав чинності закон про застосування кримінальної відповідальності за кермування в нетверезому стані. У Кримінальному кодексі України з’явилася нова стаття 286-1, відповідно до якої за водіння у нетверезому стані передбачена кримінальна відповідальність.
Отже, кримінальна відповідальність за статею 286-1 КК настає у разі:
Управління транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;
Передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів;
Відмова водія від проходження медичного огляду на стан сп'яніння або щодо вживання таких лікарських препаратів;
Вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного освідування з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого медичного освідування.
За всі перераховані вище дії передбачено штраф від 1 до 2 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 32 тис. грн) і позбавлення права керувати транспортним засобом на строк до трьох років. При повторному порушенні – до 51 тис. грн із забороною керувати від двох до трьох років.
Дозволений рівень алкоголю в організмі, за який не штрафують, 0,2 проміле.
Водій отримає судимість за новою статтею 286-1 КК навіть, якщо його притягнули до відповідальності вперше.